Stomil z nowym prezesem. Ma odbudować zaufanie do klubu

Mariusz Borkowski został wybrany na nowego prezesa pierwszoligowego Stomilu. Prócz niego w dwuosobowym zarządzie klubu znalazł się Rafał Szwed, piłkarz znany przed laty z występów m.in. w olsztyńskiej drużynie.
W czwartek kilka minut po godz. 18 sala w siedzibie klubu przy alei Piłsudskiego zapełniła się osobami zainteresowanymi losem Stomilu. Na walnym zebraniu w komplecie stawili się także piłkarze pierwszoligowej drużyny, którzy od blisko trzech miesięcy nie otrzymują wypłat. A przypomnijmy, że już w najbliższą sobotę startuje runda wiosenna (OKS na stadionie w Olsztynie podejmuje Bytovię Bytów, godz. 13).

Na początek wybrano przewodniczącego obrad, a został nim Andrzej Królikowski, kierownik ds. administracyjnych w klubie. Większość osób - kibice się wstrzymali - biorących udział w głosowaniu była za jego kandydaturą.

Mimo że na walnym stawiło się zaledwie 39-procent osób uprawnionych do głosowania, to jednak oznaczało, że można będzie podejmować uchwały. Potem głos zabrał Marian Świniarski, były prezes klubu (2004-2007, 2011-2012), a obecnie wiceprzewodniczący zespołu roboczego ds. przekształcenia Stomilu w spółkę akcyjną. W czwartek złożył podziękowania kibicom biało-niebieskich, którzy, jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl, zorganizowali koleżeńską zbiórkę pieniędzy dla piłkarzy i zgromadzili ponad 27 tys. zł.

Ogłoszono także rezygnację Ewy Bagińskiej ze stanowiska przewodniczącej komisji rewizyjnej OKS. Następnie ponownie głos zabrał Świniarski, który apelował o zaprzestanie wewnętrznych walk, a rozpoczęcie budowania solidnego klubu. Ponadto zaproponował dwie osoby do zarządu Stomilu, a byli nimi Mariusz Borkowski, znany z organizacji w Olsztynie turnieju Stomil Cup, oraz Rafał Szwed. Drugiego z nich nie trzeba nikomu przedstawiać - barw biało-niebieskich bronił w swojej piłkarskiej karierze aż trzykrotnie (w latach 1997-1999, 2000-2003, 2006-2007).

Wszyscy na walnym zebraniu byli za ich kandydaturą. Z kolei obecni piłkarze OKS mogli się dowiedzieć, że prawdopodobnie już w poniedziałek dostaną jedną z zaległych wypłat.

W końcu zapadła też najbardziej oczekiwana decyzja o wyborze nowego prezesa, a ostatecznie został nim wspomniany Mariusz Borkowski. - Chcemy poprawić wizerunek klubu. Rafał Szwed wybrany na wiceprezesa będzie zajmował się sprawami sportowymi, a ja marketingiem i zarządzaniem. Zamierzamy działać w sposób otwarty do ludzi - zapowiedział Borkowski.

Więcej o sytuacji w Stomilu wkrótce na olsztyn.sport.pl.