Więzienie dla kibica, który podniósł rękę na policjanta

Pół roku pozbawienia wolności i rok bez możliwości oglądania meczów Stomilu Olsztyn na terenie całego kraju to konsekwencje, jakie poniósł 32-latek.
Do zdarzenia doszło tuż przed rozpoczęciem sobotniego meczu I ligi piłki nożnej między Stomilem Olsztyn a Widzewem Łódź (odbył się na stadionie w Ostródzie). - Pijany mężczyzna najpierw dobijał się do radiowozu, później podczas rozmowy niespodziewanie zamachnął się na funkcjonariusza - relacjonuje rzecznik KWP Olsztyn. - Chwilę później Maciej M. został zatrzymany i został odwieziony do policyjnego aresztu. 32-latek w chwili zatrzymania miał 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, był to kibic jednej z drużyn.

Po wytrzeźwieniu olsztynianin otrzymał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Za to, co zrobił, otrzymał wyrok półrocznego bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo 32-latek przez rok nie będzie mógł uczestniczyć w meczach olsztyńskiego klubu na terenie całego kraju.