Autokar Stomilu Olsztyn nie tylko dla piłkarzy [WIDEO]

Autokarem, którym na ligowe mecze podróżują piłkarze Stomilu, może przejechać się każdy. Mercedes efektownie oklejony, w biało-niebieskich barwach kursuje m.in. na trasie Olsztyn - Warszawa.
Choć nie jest on własnością klubu, a jedynie wypożyczany od firmy przewozowej Radex, to nierozerwalnie kojarzy się z pierwszoligową drużyną z Olsztyna. Nie jest także zarezerwowany wyłącznie dla piłkarzy Stomilu.

Regularnie kursuje na trasach obsługiwanych przez przewoźnika z Ornety. - Autobus ten jeździe np. z Olsztyna do Warszawy. Gdyby ktokolwiek chciał, jest także możliwość wynajęcia konkretnie tego autokaru - mówi Robert Kanclerz, menedżer firmy Radex.

Przypomnijmy, że przetarg na transport zawodników Stomilu na ligowe spotkania został rozstrzygnięty w 2013 roku. Zwycięzca, którym ostatecznie został Radex, musiał spełnić kilka kryteriów. Firma musi zapewnić olsztynianom około 20 wyjazdów w sezonie ligowym. W każdym z nich średnio do pokonania jest 800 kilometrów. Co więcej, Stomil wymagał również zapewnienia transportu zespołu na obozy przygotowawcze przed ligą oraz mecze towarzyskie. Ale to nie wszystko. Autokar musiał być wyprodukowany po 2001 roku oraz mieć minimum 50 miejsc siedzących. Włodarze klubu chcieli także, by pojazd był wyposażony w klimatyzację, barek turystyczny, zestaw multimedialny, mikrofon oraz toaletę. Ponadto zgodnie z zawartą wówczas umową, w przypadku, kiedy terminy wyjazdowych meczów nie pokrywają się, z transportu mogą korzystać zespoły rezerw oraz młodzieżowe OKS-u.

Tymczasem piłkarze Stomilu po 26. kolejkach na zapleczu ekstraklasy zajmują szóste miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę czeka ich podróż do Niecieczy, gdzie zmierzą się z tamtejszą Termaliką (godz. 16.30).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.