Jabłoński: Przestać myśleć o pozasportowych problemach

Tak powiedział Mirosław Jabłoński, trener biało-niebieskich, po wygranym meczu Stomilu z Olimpią Grudziądz 2:1.
Zaraz po zakończeniu spotkania obaj szkoleniowcy podzielili się swoimi opiniami na pomeczowej konferencji prasowej.

Trener gości Dariusz Kubicki podkreślił, że jego zawodnicy rozegrali "niezłe" spotkanie.- Stworzyliśmy sobie sporo sytuacji podbramkowych - mówił dziennikarzom trener Olimpii Grudziądz. - Myślę, że przyczyną porażki ze Stomilem jest brak skuteczności. Przy prowadzeniu 1:0 byliśmy o krok od strzelenia drugiej bramki, dzięki czemu uspokoilibyśmy mecz. Gospodarze postawili nam wymagające warunki.

Zdaniem Kubickiego przy tego typu błędach w obronie, które jego piłkarze popełniali w sobotę, trudno im będzie wygrać jakiekolwiek spotkanie ligowe. - Piłka leci 60 metrów nad głowami dwóch stoperów, między którymi stoi gracz Stomilu - podkreślał trener grudziądzan. - Rywal spokojnie przyjmuje piłkę, a my dajemy mu jeszcze czas na to, by przymierzył i oddał strzał. To się nie powinno zdarzać. Mam do zawodników duże pretensje. Gratuluję trenerowi Jabłońskiemu zwycięstwa.

W dużo lepszym nastroju...

...co zrozumiałe, był szkoleniowiec OKS. - Darek powiedział o meczu wszystko, na co ja też chciałem zwrócić uwagę - zaznacza Jabłoński. - Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa. Myślę, że teraz zaczniemy zdobywać kolejne punkty, a głowy moich zawodników się odblokują. Powinniśmy przestać myśleć o naszych pozasportowych problemach.

Mirosław Jabłoński nie ukrywał, że przez ostatnie tygodnie myśli jego graczy krążyły wokół innej tematyki niż mecze ligowe. Przypomnijmy, że Stomil Olsztyn ma obecnie sporo problemów z przekształceniem klubu ze stowarzyszenia kultury fizycznej w spółkę akcyjną. To konieczny warunek, który w procesie przyznawania licencji na przyszły sezon stawia PZPN. Jeśli OKS go nie spełni, czeka go degradacja o co najmniej dwie klasy rozgrywkowe. - Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się optymistycznie i zawodnicy będą mogli skupiać się wyłącznie na dobrej grze - podsumował Mirosław Jabłoński.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.