Sport.pl

Stomil 2015/16. Spadkowicz pierwszym rywalem olsztynian

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi na sezon 2015/2016. Stomil Olsztyn rozpocznie rozgrywki od wyjazdowej konfrontacji z GKS-em Bełchatów. - Z najmocniejszymi najlepiej mierzyć się na początku - mówi Michał Trzeciakiewicz, pomocnik OKS.
Zawodnicy z województwa łódzkiego będą dla olsztynian bardzo trudnym rywalem.

Na początek GKS Bełchatów

W minionym sezonie spadli z ekstraklasy, zajmując ostatnie, 16. miejsce w ligowej tabeli. Można zatem być pewnym, że od spotkania z podopiecznymi trenera Mirosława Jabłońskiego będą chcieli rozpocząć walkę o jak najszybszy powrót do polskiej elity piłkarskiej. - Z najmocniejszymi najlepiej mierzyć się na początku - mówi Michał Trzeciakiewicz, pomocnik Stomilu. - Będzie to dla nas solidne przetarcie i weryfikacja pracy, którą mamy zamiar wykonać w okresie przygotowawczym.

Zdaniem popularnego "Trzeciego" GKS pod koniec najbliższych rozgrywek na pewno będzie w czołówce pierwszej ligi. - Są jednym z murowanych kandydatów do awansu - podkreśla zawodnik OKS. - To samo dotyczy Zawiszy Bydgoszcz, który także jest świeżo po spadku. Moim zdaniem w czubie tabeli będzie rywalizowała również Wisła Płock.

Co słychać w Stomilu?

Przyszłość wielu piłkarzy biało-niebieskich wciąż nie jest jeszcze znana. - Nie określiliśmy celów na nowy sezon, ponieważ nie wiadomo, w jakim składzie osobowym do niego przystąpimy - zauważa Trzeciakiewicz. - Cieszymy się z tego, że udało się powołać spółkę akcyjną oraz z tego, że dostaliśmy licencję na grę. Trzeba jednak myśleć o kompletowaniu drużyny. Bez skorzystania z juniorów możemy mieć problem z zebraniem meczowej osiemnastki [jedenastu plus rezerwowi].

Przypomnijmy, że ostatnimi czasy czołowi gracze Stomilu próbują szczęścia w innych zespołach. Obrońca Tomasz Wełnicki i napastnik Wołodymir Kowal przebywają na testach odpowiednio w Zawiszy Bydgoszcz oraz Termalice Bruk-Bet Nieciecza, a w ubiegłym tygodniu sztab trenerski niemieckiej Arminii Bielefeld testował pomocnika Dawida Szymonowicza. Z kolei kontrakt Trzeciakiewicza wygasa 30 czerwca. - Jestem już po słowie z prezesami, którzy dalej są zainteresowani moją osobą - nie ukrywa pomocnik. - W naszych negocjacjach nie było jednak jeszcze zbyt wielu konkretów.

Wszystko wskazuje na to, że przygotowania piłkarzy OKS do rundy jesiennej powinny być normalniejsze niż te z ubiegłej zimy, kiedy to nie pojechali na żadne zgrupowanie i ze względu na złą sytuację finansową klubu musieli przerywać wspólne treningi. - Pojedziemy tym razem na obóz do Jarocina, który potrwa od 9 do 17 lipca - przypomina "Trzeci". - Liga jest nieobliczalna, więc taki wyjazd to konieczność. Wszyscy jesteśmy dobrej myśli.

Znamy już także część zespołów, z którymi Stomil rozegra sparingi. Olsztynianie 8 lipca zmierzą się z Olimpią Grudziądz, a na koniec obozu (16 lipca) przystąpią do meczu kontrolnego z Jarotą Jarocin (III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska).

Mecze Stomilu Olsztyn w rundzie jesiennej:

- GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn (1-2 sierpnia),

- Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz (8-9 sierpnia),

- Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn (15-16 sierpnia),

- Stomil Olsztyn - Rozwój Katowice (22-23 sierpnia),

- Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn (26 sierpnia),

- Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn (29-30 sierpnia),

- Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice (5-6 września),

- Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn (12-13 września),

- Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów (19-20 września),

- Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn (26-27 września),

- Stomil Olsztyn - Wisła Płock (3-4 października),

- GKS Katowice - Stomil Olsztyn (10-11 października),

- Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec (17-18 października),

- Arka Gdynia - Stomil Olsztyn (24-25 października),

- Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork (31 października),

- Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn (7-8 listopada),

- Stomil Olsztyn - Miedź Legnica (14-15 listopada),

- Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów (21-22 listopada),

- Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn (28-29 listopada).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: