Były piłkarz Stomilu wyjedzie za Ocean? W jednym z klubie ze słynnym Kaką

Wychowanek Warmii i Stomilu Olsztyn oraz były napastnik m.in. Śląska Wrocław Łukasz Gikiewicz, może trafić do amerykańskiej ligi MLS. Polak znalazł się na liście życzeń Orlando City i Philadelphia Union.
Gikiewicz pozostaje wolnym zawodnikiem, po tym jak rozwiązał kontrakt z bułgarskim klubem Lewski Sofia. Piłkarz był skłócony z trenerem tamtejszej drużyny Stoicho Stojewem.

Niewykluczone, że do swojego CV dopisze kolejny nietypowy kierunek. Gikiewicz wkrótce może zostać piłkarzem Philadeplhia Union, ósmej drużyny konferencji zachodniej amerykańskiej Major League Soccer - podaje portal allsportsnews.co.uk.

Olsztynianin jest ponoć też na liście życzeń klubu Orlando City, w którego barwach gra była gwiazda Realu Madryt i Milanu, 89-krotny reprezentant Brazylii Kaka. Przyszłość Gikiewicza, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w olsztyńskiej Warmii oraz Stomilu, ma się wyjaśnić w ciągu najbliższych kilku dni.

Dla 27-letniego napastnika transfer za Ocean byłby okazją do gry w kolejnym nowym kraju. Wcześniej Polak występował m.in. w kazachskim Tobole Kostanaj i cypryjskich Omonii Nikozja, AEL Limassol. W przeszłości był też zawodnikiem Polonii Bytom, łódzkiego KS-u i Śląska. Z wrocławskim klubem zdobywał mistrzostwo i Superpuchar Polski.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.