Historyczny wynik w meczu Stomilu Olsztyn z Pogonią Siedlce

Piłkarze z Olsztyna przegrali z Pogonią Siedlce 0:1 i była to pierwsza porażka biało-niebieskich w historii rywalizacji obu drużyn. Poprzednie cztery konfrontacje zakończyły się wygranymi olsztynian.
Trener Adam Łopatko wystawił w Siedlcach dokładnie taką samą jedenastkę, jak w ostatnim meczu z GKS-em Tychy, efektownie wygranym przez Stomil 4:0.

Bezbarwna pierwsza połowa

Na początku meczu obydwa zespoły grały nieporadnie. OKS wyszedł na boisko z zamiarem wyprowadzania szybkich kontr. Te były jednak niedokładne, a ponadto dobrze spisywała się obrona Pogoni. Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola miał Cezary Demianiuk, ale napastnik gospodarzy w 27. minucie minimalnie spudłował. Pięć minut później nad poprzeczką strzelił Arkadiusz Jędrych. Ostatni kwadrans pierwszej części spotkania upłynął pod znakiem nieco lepszej gry Stomilu, jednak goście wciąż nie mogli stworzyć sobie groźnej okazji na objęcie prowadzenia.

Biało-niebiescy bez pomysłu na ataki

Po zmianie stron olsztynianie grali jeszcze lepiej, ale nie potrafili sforsować dobrze funkcjonującej obrony przeciwnika. W 75. minucie w końcu zaatakowała Pogoń Siedlce. Na strzał z około 25 metrów zdecydował się Konrad Wrzesiński i pokonał Michała Leszczyńskiego. Stomil próbował odrobić straty, ale w atakach biało-niebieskich brakowało polotu i dokładności. Najgroźniejszą okazję miał Rafał Kujawa. Napastnik OKS otrzymał podanie od Patryka Kuna i strzelił głową na bramkę Rafała Misztala, ale pomylił się. W doliczonym czasie gry prowadzenie Pogoni podwyższyć mógł Piotr Kurbiel, ale spudłował.