Trener Stomilu po meczu z Chrobrym: Zostaliśmy upokorzeni

Biało-niebiescy przegrali 0:3 z Chrobrym Głogów w meczu 18. kolejki I ligi piłki nożnej.
Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn powrócił do ustawienia taktycznego 4-4-2, przez co doszło do dwóch zmian w składzie. Napastnik Rafał Kujawa zastąpił kontuzjowanego środkowego obrońcę Tomasza Wełnickiego, natomiast Igor Biedrzycki zmienił pauzującego za nadmiar żółtych kartek Łukasza Jeglińskiego.

Olsztynianie bez sytuacji

Od kilku tygodni aura wpływa na poziom gry prezentowany przez zespoły I ligi. Nie inaczej było w przypadku meczu w Głogowie. Opady deszczu uniemożliwiały rozgrywanie składnych akcji. W 25 minucie pierwszy groźnie zaatakował Stomil. Strzał Patryka Kuna z rzutu wolnego z problemami obronił Karol Szymański. Za to pierwsza dogodna sytuacja Chrobrego zakończyła się golem. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Machaj. Na przerwę OKS schodził przegrywając 0:1.

Drugi cios olsztynianie otrzymali w 57 minucie, kiedy bramkę strzelił rezerwowy Karol Danielak. Wynik spotkania ustalił Łukasz Szczepaniak kwadrans później. Najlepszy strzelec Chrobrego wykorzystał błąd Piotra Skiby, który wypuścił z rąk dośrodkowanie i znacznie ułatwił zadanie Szczepaniakowi.

Trener OKS: Nie rozpamiętujmy tej porażki

- Gole, które dzisiaj traciliśmy były kuriozalne - ocenił Adam Łopatko, opiekun Stomilu. - Zostaliśmy upokorzeni i musimy sobie z tym poradzić. Nie można jednak tego meczu rozpamiętywać, tylko ciężko pracować, aby wygrać następny mecz.

Trener Łopatko próbował zmienić coś w grze swoich podopiecznych, wprowadzając na boisko rezerwowych, jednak zmiennicy tak jak gracze podstawowej jedenastki kompletnie nic nie dali Stomilowi w ofensywie. - Byliśmy skuteczniejsi i bardziej chcieliśmy tego zwycięstwa - mówił na konferencji prasowej Ireneusz Mamrot, trener Chrobrego Głogów. - Dziękuję mojej drużynie za postawę w dzisiejszym spotkaniu.

Biało-niebiescy spadli na 12. pozycję w tabeli. 26 listopada Stomil rozegra ostatni mecz w tym roku. Przeciwnikiem będzie liderująca Chojniczanka Chojnice.

Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Machaj 31 min., Karol Danielak 57 min., Łukasz Szczepaniak 71 min.

Żółte kartki: Bartosz Kwiecień, Sebastian Bonecki, Mateusz Machaj

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Chrobry: Karol Szymański - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Kamil Szubertowski - Dominik Kościelniak (46. Karol Danielak), Bartosz Kwiecień (78. Maksymilian Rozwandowicz), Sebastian Bonecki, Mateusz Machaj (70. Bartosz Machaj), Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski

Stomil: Piotr Skiba - Marcel Ziemann (74. Wojciech Dziemidowicz), Arkadiusz Czarnecki, Piotr Klepczarek, Jarosław Ratajczak - Igor Biedrzycki (66. Wiktor Biedrzycki), Grzegorz Lech, Tsubasa Nishi, Patryk Kun - Rafał Kujawa, Krzysztof Szewczyk (66. Karol Żwir)